понеделник, 25 јуни 2018 | Вести денес: 21 ново

Шокантно, него го криеше: Овој познат пејач пред 25 години и беше сопруг на Северина! (видео)

Сега веќе на сите добро познатата по пејачка Северина тогаш ја почнуваше својата кариера. Пред 25 години, поточно во 1992 година, тогаш млада надежна пејачка, на почетокот на кариерата, Северина Вучковиќ сними спот за песната “Кога си сам“ (“Kad si sam”).

Оваа нумера се најде на нејзиниот втор албум на кој соработуваше со Зринко Тутиќ. Во спотот, дваесетгодишната Северина ги завршува домашните обврски и попатно му приговара на сопругот кој седи на креветот и само свири на гитара.

Токму то „сопруг“ е пејачот Златан Стипшиќ, попознат како Џибони…И Северина и Џибони за овие две и пол децении многу се променија па ретко кој би ги препознал во спотот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top