понеделник, 18 јуни 2018 | Вести денес: 62 ново

Регионот во шок – почина најдебелата жена

Пациентка од борското село Метовница, Анита Вујиќ (42), тешка околу 300 килограми, почина како последица од екстремна дебелина во општата болница во Бор.

На пациентката и откажале сите витални органи, срцето, белите дробови и бубрезите.

Според лекарите Вујиќ не успеала да го дочека тимот на специјалисти од Клиничкиот Центар во Белград, кои требало да и вградат канила и да се обидат да го пронајдат венскиот пат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top