недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Возило со странски таблички се заби во мотокултиватор, загина возачот

Страшна сообраќајка се случи утрово на регионалниот пат кон Делчево, кога возило со странски привремени таблички удрило во мотокултиватор.

За жал, од силниот удар на лице место загинал возачот на мотокултиваторот, кој од силниот удар излетал и паднал на колата, пренесе Канал77.

Засега идентитетот е непознат, ниту причините за несреќата, познато е само дека двајцата возачи се од Делчево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top