недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Убиено момче на свадба во Липково

Свадба во кумановско Липково се претвори во трагедија, кога било убиено младо момче. Се работи за 19-гоишен тинејџер од Германија, со потекло од Србија, кој околу 22 часот и 45 минути додека седеле во дворот од куќата на 51-годишниот З.Ш.  кадесе одвивала прославата, 63-годишниот А.Ш. извадил пиштол кој го поседувал без дозвола, и испукал неколку куршуми од кои еден го погодил 19 годишниот Б.А.

Повреденото момче со огноострелна рана во пределот на градниот кош и во критична состојба било пренесено во кумановската болница каде починало.

Телото е дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top