недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Две лица повредени во судир на мотор и автомобил во Стајковци

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која во неделата околу 23.30 часот се случила во скопско Стајковци.

-Во несреќата учествувале автомобил „Хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.С. (37) од Скопје и мотор „сузуки“ кој го возел скопјанецот И.С. (24), информираат од полицијата.

Со возило на итна медицинска помош мотоциклистот и сопатничката К.С. (24) биле пренесени во Ургентниот центар каде по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top