недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Концерт на „Мањаско Трио“ во Даут Пашин амам

Концерт на брилијантното „Мањаско Трио“ од Италија во состав: Џанлука Кампи, хармоника, Андреа Кардинале, виолина, Алесандро Мањаско, пијано…

Концертот под наслов „ Танго, танго нуево“ ќе се одржи во четврток, 27 јули во Националната Галерија „ Даут Пашин Амам“ во Скопје, со почеток во 20 часот.

На програмата се ремек- дела на аргентинско танго од Пиацола, Гардел, Галиани, Д’Ариенцо

Влезот е слободен

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top