понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 19 ново

Концерт на „Мањаско Трио“ во Даут Пашин амам

Концерт на брилијантното „Мањаско Трио“ од Италија во состав: Џанлука Кампи, хармоника, Андреа Кардинале, виолина, Алесандро Мањаско, пијано…

Концертот под наслов „ Танго, танго нуево“ ќе се одржи во четврток, 27 јули во Националната Галерија „ Даут Пашин Амам“ во Скопје, со почеток во 20 часот.

На програмата се ремек- дела на аргентинско танго од Пиацола, Гардел, Галиани, Д’Ариенцо

Влезот е слободен

Top