недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

За излез од земјава на „Богородица“ и „Дојран“ се чека до еден час

На граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ утринава за излез од државата се чека од 30 минути до еден час.

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на граничниот премин „Богородица“ се чека еден час, додека на граничниот премин Дојран околу 15 до 30 минути.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top