вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Уапсен Русин: Го обоил своето куче како панда, па наплатувал за фотографирање

Маж од Русија е уапсен откако своето куче од расата Чау Чау го обоил со црна и бела боја се со цел тоа да изгледа како панда. Оваа негова идеја локалните жители ја пријавиле во полиција, а целта на овој сопственик била јасна, да заработи пари од кучето.

 

Туристите му плаќале за фотографирање со „пандата“ која вусшност била сосема нормално куче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top