среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 8 ново

Уапсен Русин: Го обоил своето куче како панда, па наплатувал за фотографирање

Маж од Русија е уапсен откако своето куче од расата Чау Чау го обоил со црна и бела боја се со цел тоа да изгледа како панда. Оваа негова идеја локалните жители ја пријавиле во полиција, а целта на овој сопственик била јасна, да заработи пари од кучето.

 

Туристите му плаќале за фотографирање со „пандата“ која вусшност била сосема нормално куче.

Top