недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 63 ново

Нема решение за земјодлеците од Порој и Џепчиште – се најавуваат нови протести

Заврши средбата меѓу земјоделците од селата Порој и Џепчиште со претставници на Советот на општина Тетово, информира Телеграф Македонија.

Според нив, не се постигнал никаков договор со Советот на општината за тоа да се најде решение во рок од 2 дена, за продажба на нивното земјоделско производство.

Земјоделците ветија дека ако општината не изнајде долгорочно решение за нивниот порблем нема да престанат со протести.

Top