четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 125 ново

Србин сакал да влезе во Македонија со украден пасат

Утрово во 4 часот на граничниот премин Табановце за влез во Р. Македонија се пријавил Д.M. (38) од Белград со патничко возило „фолксваген пасат“. По извршената контрола над возилото е констатирано дека има отстапување во серискиот број на возилото, односно дека истиот е фалсификуван. Лицето е задржано и во 5 часот заедно со возилото е предадено на СВР Куманово за понатамошна постапка.

Top