среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Договорот со Бугарија утре пред Комисија за надворешна политика

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Седницата е закажана откако владата упатила барање до Комисијата за надворешна политика, а како  информираат од Собранието, на седницата ќе присуствува и Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top