недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 41 ново

Договорот со Бугарија утре пред Комисија за надворешна политика

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Седницата е закажана откако владата упатила барање до Комисијата за надворешна политика, а како  информираат од Собранието, на седницата ќе присуствува и Зоран Заев.

Top