понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Стомак до заби – девојката на Роналдо покажа дека е трудна!

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо за два месеца ќе стане татко по четври пат.

Пред два месеца тој стана татко на близнаците Ема и Матео, кои на свет ги донесе сурогат мајка, а фудбалерот го има и синот Кристијан јуниор кој е роден на ист начин.

Меѓутоа четвртото дете на РФоналдо на свет ќе го донесе неговата девојка Георгина Родригез која е во седмиот месец од бременоста.
Иако досега јавно не зборуаа за тоа, светските медиуми на големо пишуваа за бременоста на неговата актуелна девојка.
Овојпат и самиот Роналдо на социјалните мрежи сподели фотографија на која јасно се гледа „стомакот до заби“ на Георгина, па нема дилема дека семејството на славниот потругалец ќе стане побогато за уште еден член.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top