понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 1 ново

Кејт и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска (Фото)

Војвотката Кејт и принцот Вилијам заедно со двете дечиња ја започнаа петдневната турнеја низ Полска и Германија.

Кралскиот пар со принцот Џорџ и принцезата Шарлот денес пристигна во Варшава.

Облечена во бела креација од британската модна куќа Александар МекКвин, Кетрин ја носеше во рацете слатката Шарлот додека Вилијам го држеше за рака синот Џорџ.

Top