недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 68 ново

Доналд и Макрон едвај се разделија (Видео)

На првата средба на претседателите на САД и Франција, светот го посведочи првиот цврст и долг стисок меѓу двајцата лидери.

Но на испраќањето на Трамп и првата дама Меланија по нивната посета на Франција, следеше уште едно долго и на моменти чудно непријатно поздравување меѓу претседателите. После се приклучи и првата дама на Франција, Брижит Троње, за сѐ да биде уште почудно!

Се чини двајцата претседатели едвај можеа да се разделат, а и првите дами најверојатно нашле многу заеднички теми за разговор за време на посетата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top