сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Евакуирани и македонски туристи, поплава однесе плажа во Грција (Фото /Видео)

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела сè пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.

Во ова место има и многу македонски туристи.

фото: Мк.њуз

Top