четврток, 24 мај 2018 | Вести денес: 59 ново

Евакуирани и македонски туристи, поплава однесе плажа во Грција (Фото /Видео)

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела сè пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.

Во ова место има и многу македонски туристи.

фото: Мк.њуз

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top