понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Исчезнаа две тинејџерки

55-годишен гостиварец пријавил дека на 13 јули околу 22.00 часот исчезнала неговата 19-годишна ќерка. Таткото рекол дека девојката заминала од семејниот дом, упатувајќи се во непознат правец.

Ј.Д. од струмичкото село Банско пријавил дека исчезнала неговата 16-годишна ќерка.

МВР соопшти дека се преземаат мерки за пронаоѓањеето на двете тинејџерки.

Top