сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Исчезнаа две тинејџерки

55-годишен гостиварец пријавил дека на 13 јули околу 22.00 часот исчезнала неговата 19-годишна ќерка. Таткото рекол дека девојката заминала од семејниот дом, упатувајќи се во непознат правец.

Ј.Д. од струмичкото село Банско пријавил дека исчезнала неговата 16-годишна ќерка.

МВР соопшти дека се преземаат мерки за пронаоѓањеето на двете тинејџерки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top