понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 80 ново

Вечерва проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

„Скопско лето“ информира дека љубителите на филмот ќе имаат можност в среда (19.07.), на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, со почеток во 21:00 часот, ќе има вонредна проекција на македонскиот филм  „Јавачи на коњи“ во режија на Марјан Гавриловски. Улогите ги толкуваат: Никола Кузелов, Бобан Кулески, Долорес Поповиќ, Владимир Јаревски и Кристијан СтојановскиВлезот е слободен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top