недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 41 ново

Вечерва проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

„Скопско лето“ информира дека љубителите на филмот ќе имаат можност в среда (19.07.), на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, со почеток во 21:00 часот, ќе има вонредна проекција на македонскиот филм  „Јавачи на коњи“ во режија на Марјан Гавриловски. Улогите ги толкуваат: Никола Кузелов, Бобан Кулески, Долорес Поповиќ, Владимир Јаревски и Кристијан СтојановскиВлезот е слободен.

Top