недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

За мажите ова не е изневерување

Прељубата е многу дискутабилно љубовни прашање и со генерации љубовници дискутираат, но никако да се договорат што сѐ спаѓа во прељуба: допишување со друг, бакнеж, фантазија?

Живееме во време кога прељубата е сосема вообичаена работа. Ако ги пршаате жените, секако дека ќе одговорат поинаку отколку мажите. За многу жени прељуба се и допишувањето и бакнежот со друга жена, а за фантазирањето да не зборуваме.

Но, што сметаат мажите дека е прељуба.

Според едно истражување спроведено на 500 лица ги потврдува разликите во размислувањето на мажите и жените. 19% о мажите одговориле дека страстен бакнеж со друга жена не е прељуба, а истото го мислеле само 9% од испитаните жени.

За сексот, логично, 93% одговориле дека токму тоа е она што се подразбира под прељуба.

Понатаму, 31% од испитаниците сметаат дека флертувањето преку пораки е прељуба, а 23% дека преуба е одење во стриптиз-клуб, а за 16% прељуба е гледање порнофилмови.

Што е прељуба за вас?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top