четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 58 ново

Не неверството, туку ненадминливите разлики се причина за разводот-проговори најзгодниот криминалец

После осум години брак, таканаречениот „најзгоден криминалец на светот“, Џереми Микс, ги поднесе документите за развод од неговата сопруга Мелиса.

Со оглед на тоа дека неодамна беше фатен во прегратка со Кло Грин, ќерката од британскиот милијардер и сопственик на брендот Топ Шоп, медиумите пишуваа дека неверството е причината за разводот на бившиот затвореник. Но, тој тврди дека вистинската причина за развод се ненадминливите меѓусебни разлики со сопругата.

30-годишниот веќе познат модел поднесе барање за развод во вторникот, само еден  ден откако неговата сопруга за медиумите изјави дека планира да се разведе.

Во документите за развод пишува дека парот бара заедничко старателство над синовите. Исто така, бараат имотот стекнат после 24 јуни, кога се разделиле, да се смета за засебен имот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top