вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 38 ново

Шпанска „Марка“: Кристијано Роналдо не доаѓа во Скопје

Португалскиот ас Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше потврдено и од шпанскиот весник „Марка“, кој кака што пишува, Реал Мадрид ќе мора без својот најдобар играч да се бори за првиот трофеј во новата сезона.

Тренерот на Реал М., Зинедин Зидан му дал дозвола на Роналдо да биде надвор од стројот за дуелот против Манчестер Јунајтед на 8 август. Според планираното, Кристијано ќе биде во стројот за Суперкупот на Европа против Барселона, кој се игра на 13 август.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top