сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Вака Северина ја пее „Македонско девојче” (Видео)

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава каква што доликува за најголемото случување во годината во Македонија. Хравтаската дива Северина го затвори „Пиво фест“. Таа во чест на македонската публика ја запеа и „Македонско девојче“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top