вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 126 ново

Елиф Елмас пристигна во Истанбул (видео)

Македонскиот фудбалски вундернкинд Елиф Елмас доцна синоќа пристигна на аеродромот во Истанбул, заедно со својот татко, и со агентот Никола Ѓошевски, кој го реализира овој мега-трансфер на играчот на Работнички во турскиот гигант Фенербахче.

Елмас на аеродромот беше пречекан и од турски телевизиски куќи, кои се обидоа да ги добијат и првите негови импресии во пресрет на потписот за новиот клуб. Тој треба да ги мине медицинските прегледи, а потоа и да потпише повеќегодишен договор со Фенербахче. Тој на својот профил на Твитер изрази благодарност и за досегашниот клуб Работнички.

Top