недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Чао, чао Соња – Марко, сепак, ќе се смири со Лима!

Изминативе недели главна тема на медиумите од овој простор беше, како што многумина ја нарекуваат, шпанската серија.

Во неа главните улоги ги толкуваа фолкерот Аца Лукас, неговата поранешна жена Соња и славниот кошаркар, Марко Јариќ.

И додека на сите им е јасно дека Лукас брзо се снајде уживајќи во прегратката на 21 години помладата Бранислава Пашајлија, судбината на другите актери на љубовниот триаголник сè уште не е позната. Што ќе се случува понатаму со учесниците во аферата, одговор дава астрологот Невенка Блажик.

-Врз основа на хороскопскиот знак на Марко Јариќ може да се заклучи дека тој е голем шармер, често понесен од атмосферата заборава на границите меѓу пријателското дружење и конкретниот флерт, па важи за Дон Жуан, маж што не е верен ни постојан со своите емоции. Во Марковата карта се гледа дека тој ја има Венера во знакот на Скорпија, а Месечината во знакот на Риби. Оваа комбинација може да донесе титула на прељубник, дури и ако ништо не се случи, бидејќи тој самиот никогаш нема ни да ги потврди ни да ги демантира обвинувањата за афера или паралелна врска. Ако и постои можност за врска меѓу Соња и Марко, таа ќе биде релативно кратка. Тие имаат различен карактер и различни животни цели – вели астрологот.

Со оглед на тоа дека Марко неколку денови помина во Црна Гора со децата и поранешната сопруга Лима, се појавија шпекулации дека тие ќе се смират. Тоа падна во вода кога Лима замина во Бодрум кај своето ново момче. Сепак, според видувањата на астролозите, Лима и Марко, сепак, набрзо ќе ја обноват љубовта.

-Кај Марко сè укажува на можност за чести раскинувања, па смирувања, па раскинувања, па смирувања со партнерката, во овој сучај со мајката на неговите деца, Лима – порача Блажик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top