четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 56 ново

Српската пејачка очајна: Платив скап хотел со 5 ѕвезди, а еве каде ме сместија

Како и секое лето така и оваа сезона има многу туристи кои платиле аранжман, а на лице место се разочарале. Ваква непријатност доживеа и пејачката Маја Николиќ која реши на Инстаграм да го сподели својот проблем.

Маја вели дека уплатила летување со синот во Тунис во хотел со пет ѕвезди, а кога стигнале таму ги пречекала агонија.

-Вака се чувствував првите три дена во Тунис во хотел со пет ѕвезди во Јасмин Хамамет, напишала Маја во описот на фотографијата и додала „ќебе во Тунис на 50 степени во таканаречен хотел со пет ѕвезди“.

-Првите три дена беше многу мачно, се додека не се преместивме во Ел Моурад Палм Марина. Сега и јас и Лазе ќе одмориме душа. Набрав босилек, го ставив под перница и со мир во срцето одам во кревет, порача Маја која сега неуморно објавува фотографии од новото сместување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top