недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Лежалки и чадори во воздух: Ураган зафати плажа близу Рим, има повредени (Видео)

Десет лица се повредени откако ураган зафати плажа недалеку од Рим, пишува Ла Република. Силниот ветер кренал во воздух лежалки и чадори на плажата Остин. Четворица од повредените се хоспитализирани, а на останатите била укажана помош на самото место.

-Одеднаш се изви силен ветер, ние дури и не свативме што се случува, зашто небото беше јасно, беше ужасно, вели еден од повредените.

Top