сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Лежалки и чадори во воздух: Ураган зафати плажа близу Рим, има повредени (Видео)

Десет лица се повредени откако ураган зафати плажа недалеку од Рим, пишува Ла Република. Силниот ветер кренал во воздух лежалки и чадори на плажата Остин. Четворица од повредените се хоспитализирани, а на останатите била укажана помош на самото место.

-Одеднаш се изви силен ветер, ние дури и не свативме што се случува, зашто небото беше јасно, беше ужасно, вели еден од повредените.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top