недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Стружанец починал на гости во Охрид

Во куќа на улица „Гоце Делчев“ во Охрид синоќа во 22:30 часот починал Ќ.Ф (62) од струшкото село Лабуништа.

Како што информира МВР, тој бил на гости кај Б.Б. (51) каде му се слошило и паднал на подот. Од страна на лекар од Медицинскиот центар-Охрид констатирана е смрт.

Увид е извршен од страна на увидна екипа при СВР-Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top