сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Мурињо: Невозможна мисија е Роналдо да се врати во Манчестер Јинајтед!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

– Тоа е невозможна мисија, беше кусиот и многу прецизен одговор од португалскиот стручњак.

По овој одговор на Мурињо се отфрлаат сите шпекулации кои се однесуваа на преселба на Роналдо од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top