четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 55 ново

Германец почина во Прилеп

Во ноќен клуб во Прилеп  му се слошило на Е.М. (1992), државјанин на Сојузна Република Германија кој престојувал во с. Дебреште. Истиот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничка болница во Прилеп, каде била констатирана смрт.

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп.

По наредба на ЈО на телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Веќе втор ден во Прилеп се одржува традиционалната манифестација Пивофест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top