четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 6 ново

Спасете се од комарци и муви: Рецепт за домашна мешавина

Летото на сите ни е познато по тоа што комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во домовите. Зза да се спасите од овие несакани инсекти, постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните.

Се што треба да направите е да измешате пола чашка шампон, пола чашка маслиново масло и пола чашка оцет.

Овие состојки откако ќе ги измешате во шише со распрскувач веднаш ќе има ефект.

Пробајте!

Top