четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 104 ново

Дваесет жешки секс совети: Натерајте го …

Секогаш е добро време да се води љубов со саканата личност, затоа не трошете си го слободното време залудно, уживајте во него:

1. Легнете голи покрај партнерот и со грб доближете му се на гради. Натерајте го да ви ги шепоти неговите валкани страсти.

2. Полека и нежно нека ве соблекува, притоа бакнувајки го секој гол дел од вашето тело.

3. Кажете му да ја прескокне пенетрацијата напред-назад и веднаш да почне да меша со пенисот во вас.

4. Намачкајте ги рацете со лубрикант, стинете го со рацете неговиот полов орган и правете движења горе-доле.

5. Дајте му до знаење дека немате гаќички и ставете му ја раката под вашето здолниште.

6. Непосредно пред оргазам месите му ги тестисите.

7. Нека легне зад вас и влезе одпозади а потоа соберете ги нозете да бидат межу неговите.

8. Додека се возите тргнете се од патот и најдете некое скришно место и почнете ја акцијата во автомобилот.

9. Пробајте ја кучешката поза но место тој, вие движете се.

10. Додека вие сте одозгора држете се нежно за неговите раце, за поголема енергија во контактот.

11. Секој маж сонува да има постара и поискусна жена од себе. Некоја вечер предложете му ја оваа игра, исполнете му го средношколскиот сон.

12. Зачинете го оралниот секс, ставете ги двата тестиси во уста.

13. Шоу со тангата, наведнете се и влечете ја лентата горе-доле.

14. Седнете зад партнерот и поминувајте со јазик по местото каде завршува косата и почнува вратот.

15. Направете бразилска депилација и седнете наспроти него и кажете му само да гледа но не и да пипка.

16. Спуштете се над него и дозволете му со јазик да ви ги допира брадавиците од градите.

17. Кога ќе реши да преспие кај вас изненадете го со порно филм.

18. Водете љубов во лулашка, тоа чувство ќе ви го подигне адреналинот.

19. Пуштете го да гледа како се играте со себе.

20. Во мисионерската поза мешајте обратно, таа во правец на стрелките на часовникот а тој спротивно

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top