недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 41 ново

Авион удри во кров на зграда и се урна

Мал авион се урна во близина на аеродромот во Берн Швајцарија откако удри во крив на станбена зграда.
Според полицијата повреден е пилотот, а никој во зградата не е повреден.
Авионот тргнал кон аеродромот во Белп, вон градот, кога од за сега непознати причини, го закачил кровот на зградата и паднал во блиското поле.
Спасувачките екипи го извлекле 44-годишниот пилот од кокпитот и со хеликоптер бил пренесен во болница, пренесуваат агенциите.

Top