недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 111 ново

Исчезнат прилепчанец пронајден обесен во штала

Седумдесет и четиригодишен маж кој бил пријавен за исчезнат, вчера се обесил во штала во месноста Поткомора во Прилеп.

Од МВР информираат дека Т.Т  (1943) од Прилеп на 13 јули годинава во 22:30 часот бил пријавен за исчезнат во полицискста станица во Прилеп.

Увид на лице место извршила екипа на ПС-Прилеп. По наредба на Јавно Обвинителство, телото на починатиот е предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top