понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 17 ново

Исчезнат прилепчанец пронајден обесен во штала

Седумдесет и четиригодишен маж кој бил пријавен за исчезнат, вчера се обесил во штала во месноста Поткомора во Прилеп.

Од МВР информираат дека Т.Т  (1943) од Прилеп на 13 јули годинава во 22:30 часот бил пријавен за исчезнат во полицискста станица во Прилеп.

Увид на лице место извршила екипа на ПС-Прилеп. По наредба на Јавно Обвинителство, телото на починатиот е предадено на семејството.

Top