недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 111 ново

Опожарена штала со добиток во Драчево

Штала со добиток и два кубни метри дрва се опожарени во населбата Драчево во oпштина Кисела Вода. Причинета е материјална штета, но нема повредени лица.

Како што соопшти МВР вчера во 14:10 часот од страна на дежурен од Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека во дворното место на Б.Ф (1942) на улицата „Герника“ била опожарена шталата во која имало добиток, два кубни метри дрва, мотор за вода „Томос“ и 1  мотокултиватор.

Пожарот е изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита. Увид ќе се врши во тект на денешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top