четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 55 ново

Сообраќајка кај „Три бисери“ (ФОТО)

На Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ е објавена фотографија од возило кое од засега непознати причини се забило во жардињерата поствавена на булеварот „Јане Сандански“. На сместото на несреќата има полициска екипа која врши увид. МВР ќе излезе со детали за несреќата подоцна.

Булеварот „Јане Сандански“ е позната црна точка во градот. По овој булевар се вози многу брзо, па често има сообраќајни незгоди со фатални последици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top