понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Два дена СЈО без струја

Без електрична енергија во недела на 16 јули во период од 9:00 до 13:00 часот ќе останат корисниците од ул. „Франклин Рузвелт“ бр.34, како и објектот на СЈО и локалите лоцирани околу СЈО во општина Центар, информираат од РЦУК Скопје.

Во понеделник на 17 јули без струја во периодот од 8:30 до 13:00 часот, ќе останат дел од корисниците од ул. „Тасино Чешмиче“ на потегот помеѓу бул. „Тодор Александров“ до ул. „Драмска“ во општина Центар, а во периодот од 9:00 до 12:00 часот, корисниците од село Матка, како и сите угостителски објекти и објектот на Јасен во општина Сарај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top