понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Животен циклус

Дете – кога ќе работам ќе имам пари за чоколадо…
Тинејџер – ќе имам пари за пиво…
Возрасен – да не јадам една недела ќе имам за рата за кредитот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top