недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 84 ново

Македонските одбојкари на 21.место на ЦЕВ листата

Македонските одбојкари се наоѓаат на 21.позиција на најновата ранг – листа на ЦЕВ. По завршните натпреварувања во Европската лига и во Светската лига, ЦЕВ (Европската одбојкарска конфедерација) го објави најновото рангирање на селекциите. Македонија го задржа 21.место, кое го имаше и претходно, со 156 поени.

На првата позиција на оваа ранг – листа се наоѓа Франција, која е и победник на Светската лига, второто место и припадна на Русија, а треторангирана е селекцијата на Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top