вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 126 ново

Груевски во Битола на средба со членовите од општинскиот комитет (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денес оствари средба со членовите на општинскиот комитет во Битола и ги слушна нивните размислувања и сугестии.

-Секогаш ми е задоволство да присуствувам во Битола. Добра прилика за состанок, да се слушнат размислувањата и сугестиите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Битола-напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој денеска беше во посета на Битола.

Top