четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 125 ново

Се гради инфраструктура на местото на поранешната Касарна во Битола

Се решава проблемот со инфарструктурата на местото на поранешната касарна во Битола, објави на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски кој денската беше во посета на битолскиот регион

-Комплетна изградба на инфраструктура на местото на поранешната Касарна. До сега е направена атмосферска и фекална канализација, водоводна мрежа, осветлување, тампонирање и асфалтирање, вредност над 120.000.000 денари, средства од буџет на општина Битола- напиша Груевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top