вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 84 ново

Невидливиот Путин: Вистината зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи

Од самитот Г-20 беа објавени многу фотографии, а еден од најинтересните моменти од него беше и првата средба меѓу Путин и Трамп. Сепак, оваа фотографија на која во средината се наоѓа Путин, а околу него се Трамп, Ердоган и утре двајца учесници на самитот, покрена многу коментари, особено од обожавателите на рускиот претседател кои не се довумеа да истканат дека тој е „главен“.

Сепак, не станува збор за ништо друго освен една фото-монтажа. Во оригиналната фотографија на местото каде е поставен Путин, всушност не седи никој, а разговорот се води меѓу четворицата функционери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top