среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Марјана и Росана повторно запеаја заедно – Росана и Трупче станаа баба и дедо


Вчеравечер во еден скопски ресторан се случи свадбената веселба на ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче, Ивана, која стапи во брак со Англичанецот Џејмс.

Среќната тетка Маријана за големиот ден на својата внука допатува од Австралија, па после повеќе години се сретна со своите роднини, пријатели и секако сестра си Росана.

Многу невести и младоженци на своите свадби сакаат да го слушнат евергринот на близначките „Признавам“, а тие специјално за својата ќерка и внука после многу време повторно застанаа заедно на сцена и направија атмосфера за паметење – пишува Курир.

Фотографиите од овие посебни моменти за нив, гордата тетка ги објави на социјалните мрежи, а пак Росана и Трупче и официјално станаа баба и дедо на својата единица.

Top