четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 30 ново

„Билд“: Нападнати чувари пред хотелот во кој престојува Путин

Непознати мажи ги нападнале чуварите пред хотелот во кој е сместен рускиот претседател Владимир Путин, за време на одржување на самитот Г-20 во Хамбург, објави германскиот весник „Билд“.

Според весникот, Путин престојува во хотелот „Парк Хајат“ во Хамбург, но во моментот на нападот се наоѓал во Конгресниот центар каде што се одржува самитот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top