понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 87 ново

Торес продолжува со Атлетико уште една година

Фернандо Торес останува во Атлетико Мадрид најмалку до 2018 година. Тој го продолжи договорот со „јорганџиите“ за уште една сезона, откако ги одби понудите што пристигнаа на негова адреса од Мексико и од Кина.

– Среќен сум што ќе можам да му помогнам на Атлетико Мадрид и следната сезона – изјави Фернандо Торес.

Ова е мошне значајно за шпанскиот клуб, со оглед дека Атлетико Мадрид има забрана за реализација на трансфери во овој летен преоден рок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top