вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 9 ново

Тим на доктори се борea за неговиот живот, српскиот пејач во болница два пати оживуван

Познатиот пејач Павле Дејаниќ, кој популарноста ја стекна во „Пинк ѕвезди“ бил во тешка состојба откако го каснало стршлен и ведна[ бил пренесен во болница.

-Сѐ е во ред сега. Да, вистина е, ме касна стршлен за ногата додека бев во село и им помагав на моите. Каснувањето беше директно во крвен сад и поради тоа беше непријатно, иако немам алергија. Од пред некој ден ја имам. Доживеав два пати анафилактички шок, ме оживуваа со адреналин. Глвата ќе ми „летнеше“ поради глупост. – вели Павле, кој ја завршува приказната со изјава дека се е во ред сега и дека неговиот пријател од Канада му донел адреналински шок да го има со себе, доколку повторно има средба со опасни инсекти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top