четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 104 ново

Што прво бараат странците на „гугл“ за Македонија пред да ја посетат

Цените на проститутките во Бугарија, Украина и на Австрија се најпребарувани на „гугл“.

Луѓето најмногу ги интересира цената на кафето во Хрватска, а, пак, за Македонија странците најмногу се заинтересирани колку чини лебот.

Истражувањето е спроведено на англиски јазик што е показател како странците ја гледаат Македонија и што најмногу ги интересира.

Прво прашање на кое сакаат да добијат одговор од Гугл е колку чини лебот во нашата држава. Очигледно сме познати по вкусниот леб во светот.

Кога е во прашање Мавританија во Африка, луѓето најмногу ги интересира колку чинат робовите во таа држава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top