вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 92 ново

Нов тропски бран ја зафати Македонија – по заладувањето, пекол!

Од минатата недела имаме мал пад на температурите, но пеколот допрва ни доаѓа.

Следува период на претежно сончево и топло време. За време на викендот во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во недела. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Од минатата недела имаме мал пад на температурите, но пеколот допрва ни доаѓа.

Следува период на претежно сончево и топло време. За време на викендот во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во недела. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top