сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 69 ново

Нов тропски бран ја зафати Македонија – по заладувањето, пекол!

Од минатата недела имаме мал пад на температурите, но пеколот допрва ни доаѓа.

Следува период на претежно сончево и топло време. За време на викендот во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во недела. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Од минатата недела имаме мал пад на температурите, но пеколот допрва ни доаѓа.

Следува период на претежно сончево и топло време. За време на викендот во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во недела. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Top