петок, 20 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Забава по повод 70-годишнината на „Диор“

Модната куќа Кристијан Диор ја прослави 70-годишнината со забава во Париз. На свеченоста присуствуваа многу славни лица. Сосема очекувано, сите тие беа облечени во креации од „Диор“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top