среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Македа направи свадба за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Еден од заслужните ракометари кој го донесе европскиот пехар во Скопје, Хорхе Македа, во Толедо се ожени со ракометарката Макарена Агилар.

На веселбата присуствувале голем број ракометарки и ракометарки. Гонзало Перез де Варгас, Алекс Душебаев, Жоан Кањељас, Кристијан Угалде, Жужана Томори, Вероника Куадрадо, Јелена Грубишиќ, Кармен Мартин, Сираба Дембеле.

The new Mr. & Mrs. what a fantastic couple❤️#hitched #alegria #darsis #30ofjune2017 #macayjorge

A post shared by Thorbjørn Hansen (@liltorp1) on

Tremendo matri #macayjorge #macayjorge

A post shared by Marcelo Martin Navarro (@marcelo__martin) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top