среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Македа направи свадба за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Еден од заслужните ракометари кој го донесе европскиот пехар во Скопје, Хорхе Македа, во Толедо се ожени со ракометарката Макарена Агилар.

На веселбата присуствувале голем број ракометарки и ракометарки. Гонзало Перез де Варгас, Алекс Душебаев, Жоан Кањељас, Кристијан Угалде, Жужана Томори, Вероника Куадрадо, Јелена Грубишиќ, Кармен Мартин, Сираба Дембеле.

The new Mr. & Mrs. what a fantastic couple❤️#hitched #alegria #darsis #30ofjune2017 #macayjorge

A post shared by Thorbjørn Hansen (@liltorp1) on

Tremendo matri #macayjorge #macayjorge

A post shared by Marcelo Martin Navarro (@marcelo__martin) on

Top