понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

Опожарено „поршето“ на скопски газда во Градски парк

Автомобил марка „порше“ ноќеска било опожарено пред градскиот стадион.

Како што соопшти МВР, 30 минути по полноќ во ЕИК-Скопје било пријавено дека во Скопје поточно во Градскиот парк во близина на „Телеком арената“ имало опожарено возило „порше“ со скопски регистерски таблици сопственост на А.Д., а управувано од М.Д. од Скопје.

Од страна на полицаец од местото на настанот било подигнато шише со бензин. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top