вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Пее, се забавува и подготвува за второ дете-Георгиев е секогаш подготвен на се!

Пејачот и кантавтор, Владо Георгиев, има бројна своја публика, каде и да се појави и каде и да пее. Додека одржува концерти се подготвува за на море и новите родителски предизвици.На прашањето дали нешто се сменило откако наполни 40 години тој низ смеа вели не.

-Годините се само број. Луѓето можат да бидат стари и млади, но не на хартија- низ смеа вели Георгиев, кој за време на летото ќе одржи концерти ширум црногорското приморје.

На прашање дали е подготвен за принова, бидејќи неговата девојка е повторно трудна, со насмевка тој рекол:Ја сум секогаш спремен, за се!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top